top of page

Genç Takım Şişli Yayla Maçını Da Kayıpsız Geçti


Kulübümüzün U19 takımı 2016-2017 sezonuna çok iyi başladı. U19/2 ligine rakibi Şişli Yayla SK'yla karşılaşan takımımız maçı 5-0 kazandı. Sahaya; Hasancan, Doğan, Eren Tanışman, Salih(K), Furkan, Eren Doğan, Serkan, Onur, Muratcan, Arda ve Ufuk ilk onbiriyle başlayan Emin Sevim İkinic yarıda Eren Tanışman'ın yerine Nurullah, Onur'un yerine Enes'i, Ardan'nın yerine de Sezer'i oyuna dahil etti.

Karşılaşmanın ilk yarısında gol olmadı ve berabere tamamlandı. İlk yarıda taraflar temkinli davrandı ve defanslarını ileri çıkartmayarak rakibini tarttı. İlk yarının hemen başında uzaktan yapılan vuruşta tehlike yaratan takımımız bu pozisyonda gol kaydedemedi. Rakip Şişli Yayla'nın bir vuruşunda ağlara yönelen topu Doğan çıkarttı ve gole izin vermedi. Kalecimiz Hasancan da rakibin şutlarını ellerinde söndürdü. Özellikle yan toplarda rakibe vuruş hakkı tanımayan Hasancan'ın bu özelliği profesyonel futbol takımlarında oynayan kalecilere ders verecek nitelikte.

Takımımız ikinci yarıda oyuna ağırlığını koydu ve sağlı-sollu ataklarla rakibi sallamaya başladı. Nitekim sağ kanattan geliştirilen bir atakta kazanılan serbest vuruşta topu çok iyi takip eden Arda çok güzel bir gol vuruşu yaptı ve topu rakip takımın ağlarına gönderdi. (1-0)

Bu golden sonra rakip takımın gardı düştü ve bu sersemlik anında takımımızın ikinci golü yine Arda Ayan'dan geldi. Orta sağda topu kapan Serkan Patan topu Onur'a aktardı. Onur hareketlenen Arda'yı çok iyi gördü ve koşu yoluna aktardığı topu Arda nefis bir aşırtma vuruşla ağlara gönderdi. (2-0)

2-0'dan sonra rahatlayan takımımız gerçek futbolunu sergilemeye başladı ve ayağa toplarla maçı kontrol etmeye ve yönlendirmeye başladı. Bu dakikadan sonra Ufuk Alagöz'le iki Eren Doğan'la bir gol daha kaydeden takımımız maçı 5-0 kazanmasını bildi.

İkinci yarıda oyuna dahil olan Nurullah top hakimiyeti ve ileriye yönelik futboluyla göz doldurdu. Genç takım bu galibiyetle takım ruhunu kazanmış oldu.

Maçın özetine aşağıdan ve YouTube Gültepe Özgençlik kanalından ulaşabilirsiniz.


220 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page