top of page
KULÜP HAKKINDA

Kulübümüz, 17.07.2005 yılında Kemal ALİŞ başkanlığında spor kulübü derneği olarak kurulmuştur. Diğer kurucular; Gökhan Aygün, Gökhan Sivas,  Hayrettin Önder, Oral Doğan, İrfan Hasıl ve Ahmet İşbilen’dir.

 

Kuruluş tarihinden itibaren kulüp başkanlığına, Kemal ALİŞ, Gökhan SİVAS, Gökhan AYGÜN, Olcay SEÇİLİR ve Turan GÜNEŞ seçilmiş olup 2013 yılında kulüp yönetimi bozulmuş ve kulüp dağılma aşamasına gelmiştir.  27 Aralık 2013'te yapılan olağan genel kurul toplantısı ile yönetime yeniden seçilen kurucu Kemal ALİŞ,  başta Gültepe Mahalesi Muhtarı Ümmügül ALİŞ ve yönetime yeni seçilen yönetici arkadaşlarıyla birlikte kulübü kurumsal yönetim anlayışı içinde yeniden yapılanma sürecine sokmuştur.

 

Kurumsal yönetim anlayışı yanında katılımcı ve yenilikçi yönetim anlayışı benimsenerek, başta Küçükçekmece Belediyesi ve Belediye Başkanı Temel KARADENİZ'in katkılarıyla kulubumuz faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde sürdürmektedir. 

 

Kulübümüzün futbol müsabakalarında elde ettiği en iyi derece 2011-2012 sezonunda yaşanmış olup bu sezonda A takım 1. Amatör Lig’de şampiyon olarak Süper Amatör Lig’e yükselmiş; aynı yıl U19/1 gurubu da kendi dalında şampiyon olmuştur. 2016-2017 sezonunda da 1. Amatör Lig 3. grupta ikinci olarak play-off müsabakası sonucunda yine Süper Amatör Lig'e yükselmiştir. 

 

Bu gün itibariyle 15 yıllık bir süreyi tamamlamış olan kulübümüz, tüzel kişiliğini koruyarak, kulüp misyonu ve kulüp vizyonunu ilelebet muhafaza ve yaşatma çabası içindedir.

bottom of page