A Takım Lige İyi Başladı2019-2020 sezonun ilk maçına; Özgür, Hakan, Barış, Gürkan, Hamit, Erdem, Enes, Erkan Öz, Yücel, Abdülmuttalip ve Arda onbiriyle başlanıldı. Yedek kulübede; Ümitcan, Erkan Öner, Furkan, Bahadır, Tolga, Fırat ve Murat Can yer aldı. Maçın onuncu dakikasında aldığı dirsek darbesiyle dudağı yaralanan kaptan Erkan Öz'ün yerine Erkan Öner takıma dahil oldu. Erkan Öz'ün tedavisi hastahanede devam etti. Kaptanın durumu iyi.

İlk yarıda rakibine göre daha iyi futbol sergileyen takımımız Hamit ve Yücel'le bulduğu gollerle 2-0 öne geçti. Ardından defansta yaşanan bir anlaşmazlık sonucu kalesinde golü gördü. Bu gol rakip Kadimspora canlılık kazandırdı ve baskıyı arttırarak beraberlik golü için pozisyonlar buldu. Bu aşamada kalecimiz Özgür rakibiyle karşı karşıya kaldığı bir pozisyonda topu kornere çelmesini bildi. İlk yarıyı takımımız 2-1 önde tamamladı.

İkinci yarıda baskıyı artıran Kadimspor gol aramaya devam etti. Ancak takımımız yakaladığı bir kontra atakta Enes'in düşürülmesi sonucu penaltı kazandı. Penaltı atışını Hamit kullandı ve kalesinde devleşen Thomas gole izin vermedi. Thomas'ın çok önemli kurtarışları bundan sonra da devam etti. Emin Sevim sağ ve sol kanat oyuncuları Enes ve Yücel'in yerini değiştirdi. Maçın 65. dakikasında sol kanattan ceza sahasına giren Enes korner çizgisinden getirdiği topu rakip kalenin tavanına astı ve durum 3-1 oldu. Bu gol sevincimiz 1 dakika sürdü. Golün başlama vuruşuyla birlikte takımımız kalesinde golü gördü. (3-2) Maç yeniden canlandı rakip beraberliği ararken takımımız da iki farklı üstünlüğü bularak rahatlamak istiyordu. Takımımızı rahatlatan gol, sağ kanattan Yücel'in güzel hareketlerle rakibi eksiltip ortaya çıkartığı topa Enes'in düzgün vuruşuyla geldi. Rakip Kadimspor maçı bırakmadı ve son dakikaya kadar beraberliği aradı. Nitekim 87. dakikada 3 golü bularak son bir gayretle beraberlik kovalandı. Ancak bu çabası sonuç vermeyince maç 4-3 takımımızın galibiyetiyle sonuçlandı. İkinci yarıda Arda'nın yerine Bahadır, Yücelin yerine de Furkan dahil oldu.
67 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Nazar Değdi