top of page

A Takım İlk Galibiyetini Aldı


Cumartesi günü 1. Amatör Lig 5. grupta 4. maçına çıkan A takımımız ilk galibiyetini aldı. Metin Oktay Satında Ceylanspor SK ile karşılaşan takımımız karşılaşmadan 2-0 galip ayrılarak üç puan hasretini gidermiş oldu.

İlk maçta aldığı hak mahrumiyeti cezası nedeniyle takımın başında yer alamayan hocamız Emin Sevim karşılaşmaya; Şafak, Barış, Osman, Luka, Atakan, Hasan, Onur, Atilla Can, Cengiz, Fırat ve Mehmet ilk onbiriyle başladı. Yedekler; Mehmet, Yasin Kaan, İsmail Hakkı, Murat Can, Berkay, Yunus ve Fatih.

İlk yarıda top hakimiyeti takımımızdaydı. Geçmiş maçların verdiği stresle rakip ceza sahasında ayakları düğümlenen futbolcularımız gol kaydedemeyince soyunma odasına diğer tüm maçlarda olduğu gibi 0-0 beraberlikle gidildi.

İkinci yarıya daha hırslı ve azimli başlayan takımımız, mücadele gücünü artırdı ve bu sayede ligdeki ilk gölünü kaydetti. Sağ taraftan penaltı noktasına yapılan ortayı iyi takip eden Mehmet Kaya, takımın bu sezon ilk golünü atan kişi oldu. İkinci gol de benzer şekilde kaydedildi. Ancak bu kez sağ taraftan kullanılan serbest vuruşa günün en iyilerinden Barış Toraman dokundu ve takımımızın ikinci golünü kaydetti. Atılan gollerin ardından baskıyı artıran rakip Ceylanspor gol kaydedemedi ve müsabaka 2-0 olarak tamamlandı.

Maçın özetini YouTUBE kanalımızdan ulaşabilirsiniz.


73 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page