top of page

Belediye Başkanımız Temel Karadeniz K.Çekmece Amatör Spor Kulübü Başkan ve Yöneticilerini Ağırladı


Belediye Başkanımız Temel Karadeniz, Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı ve K.Çekmece Meclis Üyesi Seymen Gençtürk'ün organize ettiği toplantıda amatör spor kulübü başkan ve yöneticilerini ağırladı. K.Çekmece'de ve komşu ilçelerde faaliyet gösteren amatör spor kulübü başkan ve yöneticileriyle yemekli bir toplantıda bir araya gelen belediye başkanımız, K.Çekmece'de hayata geçen projeleri anlattı. Ardından gündemdeki referanduma değinen Başkan Temel Karadeniz, referandumda neden evet denilmesi gerektiğini anlattı.

Başkan Temel Karadeniz, referandumda evet çıkması halinde tek adam yönetimine geçileceği korkusu yaratıldığını; bunun doğru olmadığını; mevcut durumda Cumhurbaşkanımızın yetkilerin tek adamlık için yeterli olduğunu; bu güne değin bu durumun kötüye kullanılmadığını belirtti. Seçilme yaşının 18'e indirilmesinde yaşanan endişelerin yersiz olduğunu; seçilme yaşının düşürülmesi sadece millet vekili seçimleri için geçerli olduğu izlenimi yaratıldığını oysa ki muhtarlık ve ihtiyar heyetine seçilme, belediye başkanlığı ve meclis üyeliğine seçilmeye de engel olan bu durumun giderildiğini söyledi. Bu gün 24 yaşında hakim olunabileceğini ancak muhtar veya belediye meclisi üyesi olunamayacağını hatırlattı.

Anaysa değişikliğiyle yapılmak istenenin; bağımsız ve tarafsız bir adalet sisteminin kurularak Türkiye'nin koalisyonlarla vakit kaybeden bir sitemden kurtarmak odluğunu kaydetti.


31 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page