top of page

Gültepe Özgençlik Play Off Vizesini Söke Söke Aldı


Gergin ve stresli maçı takımımız 4-0 kazanmasını bildi. Goller ilk yarıda Emre Akter, ikinci yarıda Sercan Sevim(2) ve Oğuzhan Karaca’dan geldi.

Karşılaşma öncesinde şehitlerimiz için bir dakika saygı duruşu yapıldı.

Hocamız Emin Sevim, karşılaşmaya; Mehmet, Fatih, Murat, Emre, Tolga, Taygun, Oğuzhan, Serkan, Onur, Anılcan ve Bilal onbiriyle başladı. Hasancan, Murat Can, Ahmet, Furkan, Osman, Arda ve Sercan yedek kulübesindeydi. İkinci yarıda Onur’un yerine Sercan oyuna girdi.

Rakip Şafak76 ise Doğuhan, Ozan, Mahmut, Doğukan, Berkcan, Danyal, Yunus, Ömer, Fatih, Sezer ve İsa ilkonbiriyle karşılaşmaya başladır.

Karşılaşma rakip takımın başlama vuruşuyla başladı. Maça iyi başlayan taraf Şafak 76 oldu. İlk yarının başlarında ayağa isabetli baslarla kalemizi abluka altına alan Şafak 76 SK bu futbolunu 20 dakika sürdü. Bu anlarda sağ kanattan geliştirilen bir atakta topu takip eden rakip futbolcu aşırtma bir vuruş yaptı. Bu vuruşu kalecimiz Mehmet zor da olsa tokatladı ve top direğe çarparak tekrar oyun alanına geri döndü. Dikkatli defans pozisyonu uzaklaştırdı.

Hakem sert ve kırıcı futbola pirim vermeye başlayınca stresli ve gergin geçeceği beklenen maç daha fazla gerildi.

20. dakikadan sonra toparlanan takım rakip kalede pozisyonlar bulmaya başladı. Pozisyonların çoğu duran top organizasyonları sonucunda ceza sahasına doldurulan toplarla geldi. Nitekim 25. Dakikada böyle bir pozisyonda Emre Akter topu ağlara gönderdi. Bu golden sonra maç dengelendi ve rakip takımın baskıları kesildi.

İlk yarının 35. dakikasında yine sağ kanattan yapılan atakta kazanılan korner atışında Onur çok güzel bir kafa vuruşuyla topu kaleye gönderdi; top üst direğe çarptı ve alttaki kale çizgisini geçti, bu esnada kaleci topu tutu. Pozisyonun görüntüsü aşağıdaki videoda olduğu gibidir. İlk maçta da atılan nizami golümüz ofsayt gerekçesiyle sayılmamıştı. Gol olup olmadığını siz değerli taraftar ve takipçilerimizin takdirine bırakıyoruz.

40. dakikada Oğuzhan sağ kanattan çalımlarla çizgiye indi ve Bilal’e güzel bir asist yaptı. Bilal bu ikramı güzel değerlendiremedi ve gol vuruşu yapamadı. İlk yarı 1-0 takımımızın galibiyetiyle tamamlandı.

İkinci yarı takımızın vuruşuyla başladı. Daha iyi oynayan taraf bu sefer takımımızdı. Onur ve Anılcan ile pozisyonlar bulan takımımın bir türlü ikinci gole ulaşamıyordu.

55. dakikada orta Serkan kaptığı bir topu Anılcan’ın önüne servis etti, topu iyi takip eden ve Anılcan kaleciyle karşı karşıya kaldı ancak top üst direkten dışarı çıktı.

60. dakikada Onur, yerini tecrübeli futbolcu Sercan’a devretti. Sercan rakip futbolcuların sert müdahalelerine aldırış etmedi ve devamlı ayakta kaldı. Nitekim 75. Dakikada sağ kanattan yapılan bir atakta topu ağlara gönderdi ve takımını rahatlatan gülü attı.

Bu golden sonra rahatlayan takım gerçek oyununu oynamaya başladı ve goller peş peşe sıralandı. Golün ardından takımının üçüncü kendisinin ikinci golünü atan nöbetçi golcü ardından Oğuzhan’ güzel bir asist yaptı. Oğuzhan da maçın skorunu tayin eden golü attı.

İşte maçın özeti..


350 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page