top of page

Hafta İçinde Kırılan Dökülen Parçalar Şehremini Tarafından Onarıldı


1.Amatör ligde hatta içinde Ceylanspor SK ile oynanan karşılaşmayı 2-1 kaybeden takımımız. Bu gün Şehremini takımıyla oynadığı karşılaşmayı 6-0 kazandı.

Karşılaşma öncesinde terör olaylarında hayatını kaybeden şehitler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Hocamız Emin Sevim karşılaşmaya; Mehmet, Fatih, Murat, Emre, Tolga, Oğuzhan, Ahmet, Serkan, Sercan, Anılcan ve Bilal onbiriyle başladı. Yedekte ise Murat Can, Furkan ve Osman vardı. İkinci yarıda Emre, yerini Osman'a, Oğuzhan yerini Murat Can'a, Murat da Furkan'a bıraktı.

Karşılaşmaya çok iyi başlayan takımımız 15. dakikada kaptan Anılcan Yılmaz ile öne geçti. (1-0) Ardından takımımız 37. dakikada ceza sahasının sağ çaprazında Sercan'ın düşürülmesi sonucu serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşta topun başına Anılcan Yılmaz geçti ve aşağıdaki videoda görülen standart serbest vuruşunu yaparak topu ağlara yolladı. (2-0)

Sercan Sevim, fazla kilolarına rağmen 90 dakika çok iyi futbol oynadı. Defansa rahat vermedi, pres yaptı, önüne atılan tüm paslara koştu ve rakip kalede tehlike yarattı. Nitekim ilk yarının sonlarında yakaladığı gol pozisyonu gole çevirerek ilk yarının skorunu belirlerdi. (3-0)

Sercan Sevim, ikinci yarı kaldığı yerden devam etti. 60. dakikada önüne atılan topu iyi takip etti ve akıllı bir vuruşla topu ağlara yolladı. (4-0)

Bu golün ardından Şehremini moral olarak çoktu ve oyundan uzaklaştı. Kaleci Mehmet, geri dörtlü Fatih, Emre, Tolga ve Murat yine geçit vermedi, Orta sahada Ahmet ve Serkan çok çalıştılar; Bilal Kaçmaz bu hafta da kaçırdı. Emre'nin yerine giren Osman, Murat'ın yerine giren Furkan ağabeylerini aratmadı.

Oğuzhan'ın yerine giren Murat Can çok iyi oynadı. Sol kanattan gelişen bir atakta ceza sahası içine iyi sarktı ve Anılcan'a çok güzel bir asist yaptı. Anılcan'ın vuruşunu kaleci çıkarttı.

Anılcan kaçan gole çok üzüldü ve 65. dakikada yakaladığı pozisyonu gole çevirerek kendisinin üçüncü takımının beşinci golünü atarak kendini affettirdi. (5-0)

67. dakikada yine sol kanattan geliştirilen atakta ceza sahası içine sarkan Ahmet Paçal, skoru belirleyen golü attı. (6-0)

Karşılaşmayı yöneten hakemler amatör küme maçlarında pek rastlamadığımız tipteki hakemlerdi. Karşılaşmayı tam bir uyum içinde hatasız yönettiler. Hakemler teknolojiden yararlandı ve aralarındaki iletişimi kapalı devre haberleşme sistemiyle sağladılar. Bu türdeki hakemlerin Türk futboluna katkısı çok büyük olacaktır. Tüm hakemlere bu cihazlardan dağıtılmalı.


120 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page