top of page

Bu Bahçenin Gülü Anılcan Yılmaz


1.Amatör Lig 9. Grupta mücadele eden takımımız çok anlamlı bir galibiyet elde etti. İki hafta sonunda iki galibiyet ve averajla ligde ikinci durumda bulunan Bahçeköy Spor Kulübü ile karşılaşan takımımız karşılaşmayı 2-1 kazandı. Anılcan Yılmaz’ın nefis serbest vuruşu nefesleri kesti.

Karşılaşmaya;1-Mehmet Coşkun, 2-Fatih Öz, 3-Murat Onat, 4-Emre Akter, 5-Barış Toraman, 6-Halil Taygun Özbey, 7-Ahmet Paçal, 8-Serkan Patan, 9-Onur Sabankaya, 10-Anılcan Yılmaz (K), Bilal Kaçmaz ilk onbiriyle başlayan hocamız Emin Sevim, 11-Bilal Kaçmaza yine sol açıkta görev verdi. Yedekler; 13-Osman Çalışkan, 14-Sercan Sevim, 15-Oğushan Karaca, 16-Mustafa Demirtürk, 17-Arda Ayan ve 18-Eray Kaçmaz. İkinci yarıda Ahmet Paçal yerini Mustafa Demirtürk’e, Onur Sabankaya yerini Sercan Sevim’e, Murat Onat yerini Eray Kaçmaz’a devretti.

Karşılaşmaya iyi başlayamayan takımımız ilk 15 dakikada paniğe kapıldı ve topa sahip olmakta zorlandı. Bu aşamada rakip bu durumu iyi değerlendirdi ve Bahçeköy Sporlu kaptan Ufuk Aktaş kendine göre ceza sahasının sol çaprazından düzgün bir vuruş yaparak Mehmet’in kapattığı sağ alt köşeden topu ağlara göndermesini bildi.

Golün ardından takımımız panik halinden çıktı ve mücadeleye ortak oldu. İlk yarının sonlarında sağ kanattan ceza sahasına giren Anılcan Yılmaz kaleyi gördü ve aşırtma bir vuruşla golü aradı. Ancak ne yazık ki vuruşu düşündüğü gibi gitmedi ve kalecinin solundan top avuta çıktı.

İkinci yarıda topa daha fazla sahip olmaya başlayan takımımız ilk yarının hemen başında serbest vuruş kazandı. Topun başına kaptan Anılcan Yılmaz geçti ve futboldaki amiyane tabirle kalenin köşesindeki örümcek ağını temizledi. Bu golün ardından takım kendine geldi ve gerçek futbolunu sergilemeye başladı.

Golün hemen ardından sol kanattan geliştirilen atakta Bilal Kaçmaz akıl dolu bir gol ile takımını öne geçirdi. Kalecinin öne çıktığını gören Bilal topu çok düzgün bir aşırtma vuruşla kendisine göre rakip ceza sahasının sol ucundan yine kendisine göre sağ yan ağlara gönderdi. Atılan her iki golde karşılaşmayı seyreden futbolseferleri mest etti.

Gollerden sonra rakip Bahçeköy baskısını artırdı ve beraberlik gölü için yüklendi. Bu anlarda kalecimiz Mehmet, müthiş kurtarışlarıyla takımın direncini artırdı. Savunmada hatasız oynayan Fatih Öz, Emre Akter, Barış Toraman ve Halil Taygun Özbey ilk onbeş dakikayı saymazsak rakibe geçit vermedi. Orta sahada bitmez tükenmez enerjisi ile Serkan Patan takıma güç katarken Ahmet Paçal ve Onur Sabankaya da iyi mücadele etti. Hocasından malzemecisine tüm takım çok iyi çalıştı ve hak ettikleri galibiyeti elde etti. Anlamlı galibiyet ile takıma ruh geldi. Allah nazarlardan saklasın.

Karşılaşmayı iyi idare eden hakem triyosu, Bahçeköy SK taraftarının karşılaşmanın sonlarına doğru uyguladığı baskıya kayıtsız kalamadı.


284 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page