top of page

A Takım Sıcak Havada Gol Olup Yağdı


Bu gün oynanan 2 Amatör Lig 6. grup maçında rakibi Kağıthane Sadabat SK ile karşılaşan takımımız, maçı 8-2 kazandı. Sıcak ve nemli bir havada oynanan müsabakada hakem sık sık su molası vermek zorunda kaldı.

Karşılaşma spor camiamızın sevilen isimlerinden ve yıllarca Türk Sporuna hizmet etmiş Sayın Oğuz Uğurlu anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Bir süredir tedavi görmekte olan ve genç yaşta hayata gözlerini yuman Merhum Uğurlu'ya yönetim kurulu ve sporcularımız adına Allah'tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve tüm spor camiamıza başsağlığı dileriz. Oğuz Uğurlu, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) İstanbul Şubesi Başkanlığını sürdürüyordu.

Kaptan Turgay Topal sakatlığı nedeniyle, Serkan Beler cezalı olması sebebiyle ve izinli Sahip Kaçmaz'dan eksik kadromuzun kaptanlığını Sercan Sevim (nöbetçi golcü) yaptı. Bu görevi nedeniyle bu gün 90 dakika top koşturan Sercan Sevim sorumluluğunun ağırlığından mütevellit gol kaydedemedi.

Hocamız Emin Sevim karşılaşmaya; Sezer Kantar, Fatih Öz, Bilal Kaçmaz, Emre Akter, Tolga Burak Gider, Eray Açıkgöz, İsmail Yavuzaslan, Fırat Sarıgül, Murat Kepenek, Anılcan Yılmaz ve Sercan Sevim onbirini ile başladı. Daha sonra Anılcan Yılmaz yerini Gökmen Yücel, Emre Akter yerini Fırat Demir, Murta Kepenek yerini Ahmet Parlar'a bıraktı.

Karşılaşma başında sol açık oynayan Eray Açıkgöz, sağ açık İsmail Yavuzaslan ile yer değiştirdi. Bu değişiklik takıma olumlu yönde yansıdı. Değişiklik öncesinde Eray Açıkgöz girdiği önemli pozisyonları değerlendiremedi. İlk gol öncesinde bulduğu önemli gol pozisyonlarını gole çeviremeyen takımımız, İsmail'in güzel golünün ardından rahatladı. Ancak bu rehavetin bedelini kalesinde gördüğü gol ile ödedi.

Müsabakaya genç kadrosuyla çıkan rakip Kağıthane Sadabat SK, ilk yarıda gücünü bilerek oynadı ve yakaladığı kontrataklarda gol aradı. Nitekim ilk yarda bunu başardı; biri ofsayt nedeniyle kesilen üç kontra ataktan birini gol yaptı. Takımımızın savunma bloku sıkıntılı anlar yaşadı. İleri uçta oynayan oyuncular orta sahaya, orta sahada oynayan futbolcular ileri çıktıklarında geri dönmeyince rakip ilk yarıda önemli gol pozisyonları buldu. Ancak takımımız ilk yarının sonlarında bulduğu iki golle bu bölümü 3-1 önde tamamladı. Goller; İsmail (2) ve Murat'tan geldi.

İkinci yarıda ise rakip sahada varlık gösteremedi ve kaderine razı oldu. Takımımız bu devredenin başında dokuma makinesi ahenginde pas trafiği ile rakibin başını döndürdü. Bu oyun sonucunda beş gol kaydedildi ve takımımız frene basarak orta sahada top çevirmeye başladı. Oyuna giren futbolcular skorun rahatlığı ile kendilerini gösterdi ve daima hazır oldukları mesajını verdi. Bu yarıdaki goller; Eray (2), Murat, Ahmet ve Fırat'tan geldi.


22 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page