top of page

U-16 Takımımız, Abide-i Hürriyet Halı Sahasında Oynadığı Lig Maçını Kaybetti


Kulübümüzün U-16 futbol takımı 14. Grupta Abide-i Hürriyet SK ile oynadığı resmi lig maçını 3-0 kaybetti. Bu yenilgi ile liderlik de elden gitmiş oldu. Takımın ligdeki son maçı 12.03.2016 tarihinde Selvispor SK ile oynanacak.

Mücadele beklendiği gibi geçti. Takımımızı yenmeye ant içmiş Abide-i Hürriyet SK U-16 takımı, maça baskılı ve agresif futbol oyunu ile başladı. Bu baskı sonucunda ilk 15 dakikada golü buldu. İlk yarının sonlarında da takımımız ikinci golü kalesinde gördü. İkinci gol defans ve kalecimizin anlaşmazlığı, rakibin amansız takipçiliği yüzünden oldu. İlk yarı bu şekilde tamamlandı. Takımımız ilk yarında etkili olamadı ve gol pozisyonu bulamadı.

Futbolcularımızın son haftalardaki form düşüklüğü bu maça da sirayet etti. Diğer statlara nazaran hayli dar kalan sahada isabetli bas yüzdesi düşük takımımız rakibine bir türlü üstünlük kuramadı. İkinci yarıda teknik ekip tarafından saha içinde yapılan bazı oynamalar işe yaramadı. Küçük sahada kaybolan Yusuf’un yerine Yunus, Erdem’in yerine Oğuzcan ve Onur’un yerine de Emre oyun alındı. Oyuna sonradan giren futbolcular, oyuna alınmasa da değişen bir şey olmayacaktı. Takımımızın oynadığı futbol lidere yakışmadı.


42 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page