top of page

Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Kulübümüzü Ziyaret Etti


Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği, yönetim kurulu başkanı Seymen Gençtürk ve yönetim kurulu üyeleri; Seyit Bel, Tahsin Öncül, Cemal Kenar, Recep Kelment, İbrahim Şakiroğlu, Salih Çetin ve Turan Güneş kulübümüzü ziyaret ederek bizleri şereflendirdi.

Ülkemiz ve ilçemiz futboluna dair konuların konuşulduğu toplantıda, kulüpler birliği başkanı Seymen Gençtürk, ilçemizdeki faaliyetler hakkında bilgi verdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, Sefaköy Kartal Spor sahasının hızlı bir şekilde stat olarak ilçemize kazandırılacağı; Kemal Aktaş Stadının ise tribün kısmının yenileneceği müjdesini verdi. Böylece Küçükçekmece belediyesi tarafından sportif faaliyetlere ayrılan bütçenin diğer spor tesislerinin yenilenmesi, bakım ve onarımı için kullanılacağını söyledi.

Toplantıda Belediyeler, TFF ve İASKF nezdinde güçlü olmak için birliğin önemi belirtildikten sonra, bu tür toplantılar ile ilçede spor faaliyeti yapan kulüpler arasında sevgi ve saygının pekiştirilmesi, edinilen bilgi ve tecrübelerin paylaşılması gerektiği vurgulandı. Türk sporunun gelişmesi ve başarılı olması için akılcı ve yenilikçi bir ruh ile çalışılması ve insan kaynakları dahil tüm kaynakların iyi yönetilmesi halinde uluslararası çapta devamlı başarının sağlanacağı belirtildi.

Toplantıda konuşan Gültepe Özgençlik SK başkanı Kemal Aliş, kulübümüzün kurumsal yönetim anlayışına sahip bir şekilde yönetilmesi için gerekli çabaların harcandığını, bu anlayışın sağlanabilmesi için sürekli toplantı yapılması gerektiği, başta yöneticiler olmak üzere üyelerin ve futbolcuların oluşturulacak olan kurallara riayet etmeleri gerektiğini kaydetti. Topumda anlayış değişikliğinin çok kolay yapılamadığını, bu güne değin yaşanan ve uygulananların; bundan sonra bu iş böyle olacak denilmesi durumunda her kez tarafından gayri ihtiyari bir şekilde tepki ile karşılandığını söyleyerek; kolay olmayacak ama kurumsal yönetim anlayışını oturtacağız inşallah dedi.

Kulübün Web sayfasını 25.12.2015 tarihi itibariyle Kulüp Genel Sekreteri Şenol ÇETİN tarafından oluşturulduğu ve yönetildiğini, haberleşme ve iletişim yollarını bu şekilde canlı tutulacağını, faaliyetler ve sonuçları hakkında bilgi ihtiyaçlarını çok kolay bir şekilde sağlanacağını sözlerine ekledi.

Kulüp yöneticilerimiz, TFF ve İASKF'nin amatör spor kulüplerine destek vermesi gerektiğini, amatör spor kulüplerinde iki yıl yardımcı antrenörlük yapmayan hiç kimseye antrenörlük lisansı verilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Kulüpler birliği yöneticilileri ile kulübümüz yöneticileri arasındaki toplantı çok yararlı ve keyifli bir şekilde sürdü. Toplantı sonunda kulüpler birliği yönetim kurulu başkanı Seymen Gençtürk başkanımız Kemal Aliş'e plaket takdim etti. Kulüpler birliği yöneticileri kulübümüze 2. amatör ligde başarılar dileyerek toplantıya son verildi.

Fotoğraflar: Yılmaz Aktepe


28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page